News
Ostatni news:
Wywiad z The Moongang w Radio Dla Ciebie Warszawa
6 kwietnia o godzinie 20.00 audycja Sławka Wierzcholskiego "Okolice Bluesa" w warszawskim Radio Dla Ciebie będzie poświęcona naszej debiutanckiej płycie "Taxi". Postaramy się opowiedzieć nieco o płycie i naszych inspiracjach oraz oczywiście zaprezentować muzykę z albumu i wykonawców, którzy wywarli na nas wpływ.
The Moongang
2012-08-30 21:32:22
Premierowa płyta zespołu The Moongang - "Taxi"
Z radością informujemy, że ukazała się właśnie nasza pierwsza płyta "Taxi". Płyta od 10 września dostępna jest w Empikach oraz na stronie wydawcy: www.allegrorecords.com

Na płycie znalazł się w całości autorski materiał tworzony niezależnie od aktualnych stylów, trendów i istniejących nisz muzycznych. Nagrania realizowane były w ciągu 2 dni, praktycznie na "setkę" (cały zespół nagrywał jednocześnie). Pozwoliło to na zachowanie energii i wzajemne napędzanie się muzyków podczas nagrań.
13 września w gdyńskim Blues Clubie zespół zagra premierowy koncert promujący płytę.


Zespół Moongang to przede wszystkim sześć różnych temperamentów, dla których wspólnym mianownikiem jest chęć zrobienia dobrej, wartościowej muzyki. Owe temperamenty ścierają się czasami ze sobą, ale tylko po to, by wyłuskać z tworzonej muzyki to, co wydaje się być najciekawsze i najlepsze. Płyta "Taxi" jest efektem tych starć. To dwanaście utworów, które powstały z czystej pasji tworzenia muzyki oraz chęci podzielenia się tym, co w nas drzemie. Teksty dotyczą trzech, dla mnie najważniejszych spraw: muzyki, przyszłości oraz jakkolwiek to banalne, miłości.
Zapraszamy na muzyczną podróż naszą "bluesy taxi", która powiezie Was przez różne sfery dźwięków - od kojących po energetyzujące, od nastrojowych przez mocno rockowe, od "utulonych" po groźne i nieposkromione. Przekonajcie się sami, co wyniknęło z połączenia naszych sześciu charakter(k)ów. :)

Asia Knitter

Fragmenty utworów dostępne są tutaj:
www.themoongang.pl/muzyka